Habercilikte Yeni Çizgi

CIA Ladin’in bilgisayarında çıkan filmleri açıkladı

Pakistan’da bulunan Abbottabad kentinde Usame Bin Ladin’in yakalanması için düzenlenen baskın birçok Amerikalı için önemli bir kültürel an haline dönüşmüştü.Geçtiğimiz günlerde CIA saldırıdan sonra Bin Ladin’in saklandığı yerde bulduğu sabit disklerin içeriğini yayınladı ve terörist örgütü liderinin kişisel bilgisayarında hiç akla gelmeyecek filmlere rastladı. Bu filmler arasında Chicken Little, Antz gibi animasyon filmlerin yanında hiç beklenmedik başka başlıklar da bulunuyor.

CIA, yaptığı yeni bir duyuruda, sonunda Usame Bin Laden’in bilgisayarındaki sabit disklerinin içerikleri hakkında daha fazla bilgi verdi. Bilgisayarlarından alınan çok sayıda dosyanın arasında (bunların birçoğu ulusal güvenlik nedenleriyle saklanmaya devam edecek) Antz, Chicken Little, Ice Age: Dawn of the Dinosaurs ve Cars gibi animasyon filmlerin bulunduğunu açıkladı.

Ayrıca Bin Ladin görünüşe göre bir süper kahraman hayranıymış. Özellikle, Batman Begins ve The Dark Knight filmlerinin yanında Batman: Gotham Knight da bulunuyor. Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesinin 9/11 sonrası etkisini de göz önüne alırsak, ironiyi görmezden gelmek zor.

Diğer Haberler