Habercilikte Yeni Çizgi

Efrin Kantonu Yönetimi Suriye rejimine çağrıda bulundu asker gönderin

Efrin Kantonu, “Türkiye’nin düzenlediği harekata karşı” Suriye hükümetinden güçlerini Afrin / Efrin sınırına göndermesini istedi.

20 Ocak tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri ,Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Suriye’de Rojava bölgesinin Efrin kendine “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında başlattığı operasyonlar devam ederken

Efrin Demokratik Özerk Yönetimi resmi internet sitesinden, Türkiyenin Efrine yönelik başlattığı operasyonlara  ilişkin bir açıklama yayınladı.

Efrin Kantonu Yönetimi nin açıklamasında, Türkiye’nin harekatına  karşı Suriye hükümetinden güçlerini Efrin sınırına göndermesini istedi

Açıklamada şunlara yer verildi:

Efrin Kantonu Yönetimi olarak bir kez daha Efrin bölgesinin Suriye’nin bir parçası olduğunu tadikliyoruz. YPG 6 yıldır, Suriye toprakları üzerinde IŞİD, El Kaide ve diğer terör gruplarına karşı gözle görülür ulusal görevini yerine getirmiştir. Günümüze kadar bölgeyi koruduğumuz gibi bundan sonra da Suriye’ye bağlı kurumları korumaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin yaptığı operasyonlar Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve Efrin’de yaşayan halkların hayatını tehdit etmektedir. Türkiye’nin asıl amacı, Efrin’ini alarak Suriye’den daha fazla toprak almaktır. Her türlü dış saldırıya karşı bölgeyi korumayı sürdüreceğiz.

Suriye hükumetinden devlet olma ve Efrin’e karşı egemenlik görevini yerine getirerek, Türkiye’nin harekatına  karşı sınır güvenliği güçlerini bölgede konuşlandırmasına çağırıyoruz denildi.

Diğer Haberler