Habercilikte Yeni Çizgi

Afrin’e bağlı Raco, Bilbile ve Cindires’te şiddetli çatışmalar yaşanıyor

Türk Silahlı Kuvverleri ‘nin 20 ocak tarihinden bu yana afrine yönelik başlattığı operasyonların 8’inci gününde Afrin’e bağlı Raco, Bilbile ve Cindires ilçelerinde  şiddetli çatışma ve bombardıman haberleri geliyor.

 

Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği harekatta 8. güne girildi. Harekatın ilk 7 gününde 66 sivil hayatını kaybederken, 150’ye yakın sivil de yaralandı. Taraflardan birbirlerinin kayıplarıyla ilgili çelişkili haberler gelirken,TSK yaptığı açıklamada 3 askerin yaşamını yitirdiğini, 30’unun da yaralandığını belirtti. TSK, ÖSO’nun kaybını ise 13 ölü, 24 yaralı olarak duyurdu.

 

İLGİLİ HABER: AFRİN’DE 7. GÜN: AYNI AİLEDEN 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

 

07.44

ANHA’ya göre Raco ilçesine bağlı Kevirê Ker mıntıkasında QSD güçleri TSK arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

 

İLGİLİ HABER: REYHANLI VE KIRIKHAN’A ÜÇ ROKET DAHA DÜŞTÜ

 

08.11

ANHA haber ajansına göre 8’inci günde de şiddetçi çatışmalar devam ediyor. Haberde Afrin’in Raco, Bilbilê ve Cindires ilçelerinde çatışmaların ve bombardımanın devam ettiği belirtildi.

 

10.49

DHA, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı ile Hatay’ın Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerinden de Suriye topraklarına geçen TSK ve ÖSO güçlerinin YPG mevzilerine yönelik operasyonlarını sürdürdüğünü duyurdu. Habere göre gece boyunca sınır bölgesinde top atışları duyulurken, bölgedeki birliklere sevkiyat ve lojistik destek de devam etti. Hatay’ın Hassa ilçesi bölgesinde de sabah saatlerinde 2 ‘Sikorsky’ ve 1 Atak helikopteri, tam teçhizatlı olarak Suriye tarafına geçiş yaptı.

 

10.49

DHA aynı haberinde TSK’nin son açıklamasına da yer verdi. Açıklamaya göre 3 TSK mensubu yaşamını yitirirken, 30’u da yaralandı. Aynı açıklamada 13 ÖSO mensubunun öldüğü, 24’ünün ise yaralandığı belirtildi.

 

11.16

Afrin Harekatı birçok Avrupa ülkesinde bugün protesto ediliyor.

 

13.19

DHA, TSK’nin Hatay’ın Hassa ilçesi Suriye sınırında konuşlanan obüslerle ve F-16’larla Afrin kırsalındaki hedeflerini vurduğunu yazdı. DHA’nın iddiasına göre karadan ilerleyen TSK ve ÖSO güçleri Hatay’n Reyhanlı ilçesinin karşı bölgesine düşen Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Mezopotamya Ajansı, QSD’nin köyün ele geçirdildiği bilgisinin doğru olmadığını açıkladığını duyurdu.

Diğer Haberler