Habercilikte Yeni Çizgi

Erdoğan : ‘Beni sarhoş etme ne olur İstanbul’

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Başbakan Binali Yıldırım ve bazı bakanlarla beraber İstanbul  Kasımpaşa Tüneli’nin açılışına katıldı.Erdoğan burada yaptığı konuşmada “En güzel şiirler bu şehir için yazıldı” diyerek şiirlerden alıntılar yaptı, ”Beni sarhoş etme ne olur İstanbul” ifadelerini kullandı.Erdoğan konuşmasının büyük bölümünü Afrin Operasyonuna ayırdı.

İşte o ifadeler :

”Fırat Kalkanı Harekatı’nda 3 bin DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirdik.Türkiye, kendi güvenliği ve kardeşlerinin huzuru için üzerine düşeni yaparken, bunu müttefikleriyle birlikte yapmak ister.
Ülkemizin kat ettiği mesafe bizi ve dostlarımızı sevindirirken, anlaşılan o ki birilerini de fena halde kaygılandırıyor, düşündürüyor. Bunun için de önümüze, dünyaya telkin ettikleri tüm değerleri ayaklar altına alma pahasına akılla, izanla, insafla bağdaşmayacak engeller çıkartıyorlar.
Suriye’deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördüğü halde, bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor. Güneş balçıkla sıvanamayacağı gibi, bu hakikatler de inkârla ortadan kalkmaz.Elimiz böğrümüzde bekleyecek halimiz yok. 8 gün içerisinde 394 teröristi etkisiz hale getirdik.”

Sol Haber

Diğer Haberler