Habercilikte Yeni Çizgi

Afrin Operasyonu 9. gününde

Haber Merkezi-  TSK tarafından başlatılan Afrin Operasyonu dokuzuncu gününü geride bıraktı. Hava harekatının yer yer devam ettiği operasyon kapsamında sıcak çatışmalarının da sürdüğü belirtildi. Çatışmaların  Stratejik öneme sahip Burseya Dağı’nda yoğunlaştığı aktarıldı.

Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ve AKP’li kurmayların Menbiç,İdlib gibi  Afrin dışındaki Suriye  topraklarına yapılacak olası operasyon  açıklamalarına IŞİD karşıtı koalisyondan da açıklama geldi. ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, koalisyon güçlerinin Menbiç’te kalacağını vurgulayarak, “Suriye Demokratik Güçleri’ni (SDG) desteklemeyi sürdüreceğimizi açık bir şekilde Türkiye’ye ilettik” dedi.

Rudaw’a konuşan ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon sözcüsü Ryan Dillon, SDG’ye yapılan yardımlara ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:“IŞİD’e karşı SDG’yi desteklemeyi sürdürüyoruz. Daha önce dile getirdiğimiz gibi şimdi de yineliyoruz; IŞİD’e karşı mücadelede ihtiyaç olan silah ve aletleri sağlıyoruz. Bunu açık bir şekilde Türkiye’ye ilettik.”

 

TSK bir açıklama daha yaptı

TSK’den de Afrin operasyonuna ilişkin bilgilendirme açıklaması geldi:
DHA’da yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı : “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugüne kadar toplam 484 terörist etkisiz hale getirildi. Gece boyunca 7 uçağın katıldığı hava harekatıyla PYD hedefleri vuruldu.”

Diğer Haberler