Habercilikte Yeni Çizgi

Saadet Partisi’nden Afrin çıkışı: İşkilleniyoruz

Haber Merkezi- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı desteklediklerini ancak operasyonun bu kadar gündemde olmasının kendilerini işkillendirdiğini ifade etti.

Sputnik’in haberine göre Partisinin Antalya’daki programında konuşan  SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, dış politikanın ‘hallaç pamuğu’na döndüğünü savunarak şunları söyledi:
“Ayarlarımız, hiç bu kadar bozulmamıştı. Ne sağcımız sağcı, ne solcumuz solcu. Ne TSK, ne polis teşkilatımız; cemaatlerimiz, muhafazakarlarımız herkes birbirine girdi. Her şeyle oynandı. Belirsizlik yaşıyoruz” diye konuştu.Bir ay sonra ne ile karşılaşılacağı konusunda endişeli olduğunu söyleyen Aydın, “Hokkabazlık, dizilerle medyayla parayla yapılıyor. Dış politikada hiçbir şey yapılmadığı halde kahramanlık yapıldığı anlatılıyor” dedi.

Aydın, “Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor. Rusya neden ses çıkarmadı? Amerika biraz tepki verirken neden bu olayda Türkiye’nin karşısına dikilmiyor? YPG/PYD neden beklenen tepkiyi ortaya koymuyor? Sınır güvenliği için yapılıyor. Buna inanmak istiyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler