Habercilikte Yeni Çizgi

HDP’li vekil: Afrin operasyonu Erdoğanı iktidardan edecek

Haber Merkezi- Daha önce milletvekilliği düşürülen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Afrin operasyonunun Erdoğan’ı iktidardan edeceğini ileri sürdü.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, , Afrin operasyonunun küresel güçlerin onayı ile gerçekleştiğini söyledi.Habere göre  “Dünya için yavaş yavaş tehdit olmaya başlayan Erdoğan sistemini sınırlandırma ve tekrar kontrol altına alma istediği olduğunu” belirten Sarıyıldız, “Hem Erdoğan devletini hem Kürt siyasetini kendilerince terbiye etme üzerinde bir hareket olarak düşünüyorum. Dünya sisteminin bir operasyonu olarak da okunabilir. Bu şekilde Erdoğan’ın önü açıldı. Erdoğan’ın bataklığa teşvik edildiği bu planları yapan dünya sistemi, diğer yanda da daha global planlar yaparak yaşadığı krize müdahale etmenin peşinde” dedi.

Sarıyıldız, “Efrin başarısı, Bakur’da da devrimsel hamlelerin gelmesini beraberinde getirecektir. Çünkü Efrin’de istediklerini gerçekleştiremeyecek olan Erdoğan, gitmeye mahkûmdur. Devletin içindeki diğer dinamikler, diğer klikler, tüm faturayı Erdoğan’a yükleyerek Erdoğan’ı düşürecektir. Erdoğan’ın bu kadar saldırmasının bir nedeni de budur. Şu an Türkiye’de tam bir bilinç tutulması var. Akıl tutulması var” dedi.

Diğer Haberler