Habercilikte Yeni Çizgi

Halkevlerine Afrin operasyonu

Gazete Çizgi- Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda Halkevleri üyesi sabah saatlerinde evlerinde düzenlenen baskınlarla gözaltına alındı.

Sputnik’in iddiasına göre Gözaltı sebebinin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı hakkındaki paylaşımlar olduğu öğrenildi.Ankara polisi sabah erken saatlerde çok sayıda eve baskın düzenledi. Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş ve Halkevleri üyeleri Ali İmam Aydoğan, Gülşah Öztürk, Furkan Bircan, Necla Duran, Durak Soyaslan ve Öğrenci Kolektifleri’nden Tankut Serttaş ile Meziyet Yıldız bu baskınlarında gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı operasyonla ilgili yaptığı açıklamada 12 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi”Başsavcılığımızca, sosyal medya üzerinden ‘Zeytin Dalı operasyonunu’ protesto bahanesiyle halkı solkağa dökmek ve çatışma çıkarmaya çalışanlar hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldığını daha önceden duyurmuştuk. Bu soruşturma kapsmda 12 kişi hakkındaki gözaltı işlemlerine devam edilmektedir.”

Diğer Haberler