Habercilikte Yeni Çizgi

BAE: Türkiye, Arap ülkeleri için tehdit oluşturuyor

Gazete Çizgi- BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan Türkiye karşıtı açıklamalarına bir yenisini ekledi. Daha önce Fahreddin Paşa’yı hırsız olarak niteleyen Zayed al Nahyan, şimdi de Türkiye’yi İsrail’e benzeterek bunun Araplar için tehdit olduğunu söyledi.

Basnews’e göre Resmi temaslar için Mısır’a giden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan, Mısır Dışişleri Bakanı ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin arından kameraların karşısına geçen Al Nahyan, Türkiye’nin bölge ülkeler için tehdit unsuru olduğunu söyledi.

Türkiye’yi İsrail’e benzeten Al Nahyan, “Türkiye, İran ve İsrail Arap topraklarına karşı saldırgan tutumları nedeniyle bölge ve Araplar için tehlike arz ediyor” dedi.Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed’in Twitter’da yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. Iraklı bir kişi tarafından yazılan “1916 yılında Türk Fahri Paşa’nın Medinetü’l Münevvere halkının hakkına girdiğini ve onların mallarını çaldığını, onları kaçırdığını, Şam’dan İstanbul’a “Seferberlik” ilan ederek, Medine’deki el yazması eserleri çaldığını biliyor muydunuz? İşte Erdoğan’ın dedelerinin Müslüman Araplarla ilişkisi buydu.” şeklindeki tweeti paylaşmıştı.

Diğer Haberler