Habercilikte Yeni Çizgi

’40 yıllık FETÖ’yü 2 yılda temizleyemeyiz’

Kılıçdaroğlu’na cevap veren Adalet Bakanı Gül, ‘FETÖ’yle ilgili tüm sonuçları elde ettik, hepsi deşifre oldu, hepsi temizlendi, cezasını aldı’ diye bir şey söylemek mümkün değil’ dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Madem FETÖ bitti OHAL niye devam ediyor?” sözlerine cevap verdi.

Bakan Gül, “Önemli sonuçlar elde ettik ama ‘Tüm sonuçları elde ettik, hepsi deşifre oldu, bunların hepsi temizlendi, cezasını aldı’ diye bir şey söylemek mümkün değil” dedi.

‘BU KONUDA SAVSAKLAMA OLMAZ’

Gaziantep’te giden Bakan Gül burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Devletin kurumlarına sızmış olan FETÖ’nün 40 yıllık bir terör örgütü” olduğunu söyleyen Gül, “40 yıllık bir terör örgütünü 2 yıllık mücadeleyle bitirdik” demenin düşünülemeyeceğini belirtti.

Bakan Gül şöyle konuştu: “Böyle bir şeyi söylemek FETÖ’yle mücadelede zafiyettir ve işi savsaklamaktır. Böyle bir şeyin kabulü mümkün değildir. Örgüt, zaten kendisini gizlemeye yönelik, devletin içerisinde hala kendisini deşifre etmemiş örgüt üyeleri var. Dolayısıyla 40 yıllık bir terör örgütüne karşı ‘2 yıl içerisinde bunları deşifre ettik, herşey tamamlandı, mücadele bitti’ demeyi asla bizden beklemesin. Mahkemede farklı söylüyorlar. Bu örgütün temel şeyi takiyedir. Elbette çok önemli mücadeleler yaptık. Eğer Cumhurbaşkanımızın kararlılığı olmasaydı, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin beka tehdidi daha yüksek olurdu ona inanıyor, görüyoruz. Önemli sonuçlar elde ettik ama ‘Tüm sonuçları elde ettik, hepsi deşifre oldu, bunların hepsi temizlendi, cezasını aldı.’ diye bir şey söylemek mümkün değil. Burada olması gereken kararlılıkla hiçbir zafiyete düşmeden bu mücadeleyi yapmak. Bu konuda asla savsaklama olamaz. Eğer bir gevşeme olursa bunun hesabını şehitlerimiz bizden sorar. Türkiye bekası tehdit altında olur. Bunlarla ilgili asla bir gevşeme olamaz. Devletin tüm kurumları titizlikle mücadelesini sürdürmektedir, sürdürmek zorundadır. Bizlerin de gayreti bu yöndedir.”

Diğer Haberler