Habercilikte Yeni Çizgi

Erdoğan’dan Afrin operasyonuna destek vermeyen sanatçılara: Modern bedeviler

Gazete Çizgi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Yeditepe Bienali’nin açılış töreni için Ayasofya Müzesi’nde konuştu.

İZNews’te yer alan habere göre Afrin operasyonuna destek vermeyen sanatçıları eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tepeden inmeci baskıcı ve jakoben anlayışın bugün de sözüm ona sanat çevrelerinde devam ettiğine şahit oluyoruz. Bu tepeden inmeci anlayışın bugün de bazı sanat çevrelerinde devam ettiğine inanıyoruz. Kendi ideolojilerini paylaşmayan sanatçılara yönelik en şiddetli saldırılar yine bunlardan geliyor. Gezi olaylarına destek vermeyen sanatçıların neler yaşadıklarını biliyoruz. Bunlar milletimizden yedikleri onca şamara rağmen akılları başlarına toplamıyorlar. Gezi’de yaptıklarını Afrin için bölgeye giden sanatçılarımıza yaptılar. Bunların lümpen, mahalle kabadayılarından farkı yoktur. Bunlar zihniyet itibariyle modern bedevilerdir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan AKM için ise “AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın, çatlayın, patlayın. Yıktık. Aynı şeyi Ankara’da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be. Demek ki bizi beklediler”dedi.

Diğer Haberler