Habercilikte Yeni Çizgi

Erdoğan’dan Haradinaj’a: ‘Bunun hesabını vereceksin’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP’nin Pendik 6. Olağan İlçe Kongresinde konuştu. Kosova’daki ‘Gülenciler operasyonu’na değinen Erdoğan Kosova’nın Başbakanı Ramuş Haradinaj’a seslenerek, “Kosova’nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Ben tabi şimdi soruyorum, ey Kosova’nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın?” dedi.

İLGİLİ HABER: KOSOVA’DA ‘FETÖ’ KRİZİ DERİNLEŞİYOR: DEVLET ÇAPINDA SORUŞTURMA

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bugünlerde bazı nankörlerin, köksüzlerin ülkemizi yaşanmaz bulup yurtdışına gitmekten bahsettiklerini duyuyorum. Eğer Türkiye’de yaşamayı yük sayanlar varsa aradıkları yer bu dünya değil. Türkiye’de yaşayamayan ülkemize değil yaşamaya küsmüştür. Aslında bunlar için bir ofis açıp biletlerini alıp göndermek lazım çünkü bunlar bu ülkeye yük.

‘BATSIN SİZİN KURUNUZ’

Bazıları atıp tutuyor. Yok ekonomi şöyle yok ekonomi böyle.. Batsın sizin kurunuz. Biz inandığımız yolda dimdik devam ediyoruz. Şu anda alt yapısıyla her şeyiyle yoluna devam eden bir Türkiye var. Sadece Cumhuriyet tarihinde 79 senede 6 bin 900 kilometre bölünmüş yol yapılmış biz bunu 26 bin kilometreye çıkarmışız. Biz Türkiye’yi daha ileri götüreceğiz. Biz hiç bir zaman kendimize inancımızı kaybetmedik.

CHP VE KILIÇDAROĞLU’NA SESLENDİ

Birileri de çıkmış ‘Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin başkanıyım’ diyor. Ya sen yerli de değilsin milli de değilsin, gayri millisin. Gazi Mustafa Kemal seni bu partinin başında bir dakika tutmaz.

Bizim yerliliğimizle, milliliğimizle ilgili konuşuyor. Şimdi mahkemede. Hesabını vereceksiniz. Yanında taşıdığın Pensilvanya uşaklarının da hesabını vereceksin.

‘BUNUN HESABINI VERECEKSİN’

Gördünüz bizim Milli İstihbarat Teşkilatımız bu hainlerin 6 tanesini Kosova’da paketledi getirdi. Kosova’nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Ey Kosova’nın başbakanı sen kimin talimatı ile böyle bir şey yaptın. Sen ne zamandır Türkiye’ye darbe girişiminde bulunmaya çalışanları koruyorsun. Bunun hesabını vereceksin. Öyle uzaktan kumanda ile siyaset olmaz.

Diğer Haberler