Habercilikte Yeni Çizgi

Yer Manisa: Anne adı ‘Kürdistan’ baba adı ‘ABD’

Gazete Çizgi- Adana’ya gitmek üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’ne gelen Suriye uyruklu 20 yaşındaki Ammar Alhasan’ın, otobüs firmasına gösterdiği belge, görenleri şaşırttı.

Manisaturk.com haber sitesinden Berna Memiş’in ‘Bir Mültecinin Kimliği’ başlıklı haberine göre geçen pazartesi günü Adana’ya gitmek için otobüs terminaline gelen Ammar Alhasan, bilet almak için başvurduğu otobüs firması yetkilisine Manisa İl Göç İdaresi tarafından kendisine verilen Yol İzin Belgesi’ni gösterdi.Belgeyi inceleyen firma yetkilisi, belgede anne ismini ‘Kürdistan’, baba ismini ise ‘ABD’ olarak görünce önce şaşırdı. Ardından belgenin sahte olabileceği konusunda şüphelendi. Belgenin gerçek olduğu anlaşılınca Alhasan, biletini alarak otobüsle Adana’ya hareket etti.

Manisa İl Göç İdaresi Müdürlüğü yetkilileri, Ammar Alhasan’ın anne isminin doğru olduğu, ancak baba isminin sistemden kaynaklanan bir sıkıntı nedeniyle o şekilde yazıldığı belirtirken, Alhasan’ın pazartesi günü Manisa’ya tekrar geleceği ve yaşanan isim sıkıntısının çözüme kavuşturulacağı öğrenildi.

Diğer Haberler