Habercilikte Yeni Çizgi

Van’da danışmanlık bürosundan kadın girişimcilere büyük jest

Gazete Çizgi-Van’da kadın bir girişimci tarafından VAN İDİL Proje ve Danışmanlık adıyla yeni bir iş yeri açıldı.Açılan iş yerinde  kadınlara pozitif ayrımcılığın tanınacağı kaydedildi.

Van’da Hacer Baykara isimli kadın girişimci tarafından Proje ve Danışmanlık Bürosu açıldı. KOSGEB ,AB,Tarım ve Hayvancılık,İş-Kur,Kalkınma Ajansları  gibi kurumlara dönük projeler hazırlanacağı büroda kadınların başvuracağı projelerin  indirim uygulanarak  hazırlanacağı ve takip edileceği belirtildi.Açılan İş yerine ilişkin konuşan iş yeri sahibi Hacer Baykara, büronun projeler kapsamında il ekonomisine katkı sağlayacağını ifade etti. Baykara ” Bize gelen bir çok alandaki başvuruyu uzman ekibimizle değerlendirerek bir projeye dönüştürmek ve devamında periyodik bir şekilde takip ederek ekonomik bir yatırım veya istihdama dönüştürme konusunda katkı sunacağımızı düşünüyoruz. İnşallah başarılı oluruz” sözlerini kullandı.

 

Kadın projeleri indirimli ücret ile  hazırlanacak

Bir kadın olarak işe koyulduğunu aktaran Baykara, kadınların gerçekleştireceği veya kadınları ilgilendiren başvuruları belli bir indirim ile  projeye çevireceklerini ifade ederek kadınlara dönük jesti şu cümlelerle aktardı; ” Kadınların toplumsal yaşama daha güçlü bir şekilde katılabilmesi için kadınların getirdiği başvurularda ve kadınları ilgilendiren projeleri belli bir indirim üzerinden hazırlayacağız.Bir kadın olarak böylesi bir tutumun gerekliliğine inandım.Umarım umduğumuz katkıyı sağlarız.”

 

Şenol Bali/ Gazete Çizgi

Diğer Haberler