Habercilikte Yeni Çizgi

Ahmet Şık: Gazeteci meslektaşlarımın sesi olacağım

Gazete Çizgi- 24 Haziran’da seçilen milletvekilleri kayıt yaptırmak için tek tek Meclis’e geliyor. HDP İstanbul Milletvekilleri Ahmet Şık ve Saruhan Uluç da kayıt yaptırmaya gelenler arasındaydı.

Artı Gerçek’e göre Şık, kayıt işlemlerinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Biraz yer değiştirdik ama sanmayın ki benim işim bitti. Özlük haklarıyla ilgili sorunların ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Medyada şu anda yaşadığımız kirliğin de bununla ilgili olduğunu çok iyi biliyorum. Meslektaşlarımın sesi olacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Çok zor bir döneme girdik. Hepimizin daha çok çalışması gereken bir dönem. Özellikle demokratikleşme ve basın özgürlüğü konusunda.”

‘İDAM TARTIŞMASI POPÜLİZM’

Ahmet Şık idam tartışmalarına ilişkin de “İdam ile ilgili tartışma yapmak manasız bir şey. Çünkü idam devlet eliyle tasarlanmış bir cinayettir. Herkesin karşı çıkması gerekir. Eğer suç önlenmek isteniyorsa bunun yolu bu tür cezaları popülizm üzerinden tartışmak değil caydırıcı önlemleri almaktır” dedi.

‘BİR ROZETİM OLACAK ONU DA TAKINCA GÖRECEKSİNİZ’

Şık, ‘Kravat ve rozet takıp takmayacağı’ yönündeki soruya ise takacağını ancak değişmesi için de çaba sarf edeceğini söyleyerek cevap verdi. Şık, “Benim bir tane rozetim olacak onu takınca görürsünüz. Benim için önemli olan o. Bir insanın vekil olduğunun göstergesi yakasına taktığı rozet değil. Bence yürüttüğü faaliyettir. Rozet takmakla vekil olunmuyor” dedi.

Diğer Haberler