Habercilikte Yeni Çizgi

Adana’da asker uğurlaması yapan grup Batman otobüsüne saldırdı

Gazete Çizgi- Adana Otogarı’nda asker uğurlayan grup Lüxs Batman otobüsünün iki şoförü ve muavinine saldırdı. Yaralanan şoförler ve muavin, darp raporu alırken, gözaltına alınan saldırganlar daha sonra serbest bırakıldı.

Mezopotamya Ajansına  göre, olay 7 Temmuz Cumartesi günü saat 21.00 sıralarında yaşandı. Lüxs Batman firmasının Mersin-Batman seferini yapan 72 EP 555 plakalı otobüsü, Adana Otogarı’nda bir süre mola verdikten sonra perondan çıkış yaptı. Bu sırada otogarda asker uğurlayan bir grup, bilinmeyen bir nedenle yolcu taşıyan otobüse pet şişe atmaya başladı.

Bunun üzerine şoför Heybet Bayındır, otobüsü durdurarak aşağı inmesiyle birlikte 60 kişilik grubun saldırısına uğradı. Saldırıda, otobüsün diğer şoförü olan Şehmus Bayındır ile muavin Aytaç Bayındır da saldırganlarca darp edildi.

Polisin olay yerine gelmesiyle linç girişimi engellenirken, otobüs polisler eşliğinde otogardan çıkış yaptı. Yolda durumu ağırlaşan şoförlerden Heybet Bayındır, Osmaniye’de özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Çene kaslarından ağır yaralanan Bayındır, hastanede tedavi edildi. İki şoför ve muavin, hastanede darp edildiklerine ilişkin rapor aldıktan sonra tekrar Batman’a doğru yola çıktı.

Olayla ilgili gözaltına alınan saldırganlar ise emniyette ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Darp edilen otobüs şoförleri ve muavinin suç duyusunda bulunması üzerine soruşturma başlatıldı.

Diğer Haberler