Habercilikte Yeni Çizgi

Ronaldo, Juventus’a transfer oldu

Gazete Çizgi- Real Madrid, İtalyan ekibi Juventus’la Cristiano Ronaldo’nun transferi konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı.

Duvar’a göre Portekizli yıldıza teşekkür edilen açıklamada, Ronaldo’nun Real Madrid’de dünya ve kulüp tarihinin en parlak performanslarından birini gösterdiği kaydedildi. Açıklamada, Cristiano Ronaldo için “Real Madrid her zaman senin evin” ifadesi de kullanıldı.

Kulübün internet sitesinden Ronaldo’nun kaleme aldığı bir mektup da paylaşıldı. Ronaldo, Real Madrid taraftarlarına “Her şey için teşekkürler ve 9 yıl önce stadımıza ilk çıktığımda söylediğim gibi: Hala Madrid!” sözleriyle veda etti.

9 yıl önce dönemin rekor bonservis bedeliyle, 94 milyon Euro karşılığında Manchester United’tan Real Madrid’e transfer oldu. Ronaldo, İspanyol ekibinin formasıyla 4 kez Ballon d’Or ödülünü kazandı.

4 UEFA Şampiyonlar Ligi, 3 UEFA Süper Kupa, 2 La Liga, 2 İspanya Süper Kupası, 2 İspanya Kupası ve 3 FIFA Dünya Kulüpler Kupası kazanan Ronaldo, Real Madrid tarihinin en çok gol atan oyuncusu oldu.

Diğer Haberler