Habercilikte Yeni Çizgi

Yeni kabineTBMM’de yemin ederken Soylu protesto edildi

TBMM Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Bakanlar Kurulu üyelerinin yemin töreni için toplandı. Milletvekili olan 4 bakanın TBMM üyelikleri son bulunca AK Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 290’a düştü.

Gazete Çizgi- Geçici Meclis Başkanı Durmuş Yilmaz, Bakanlar Kurulu atamasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresini okuttu. Ardindan Yılmaz, bakan olarak atanan Süleyman Soylu, Abdülhamit Gül, Berat Albayrak ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun TBMM üyeliklerinin 9 Temmuz itibarıyla sona erdiğini Meclis bilgisine sundu.Tezkerenin okunmasının ardından yeni Bakanlar Kurulu üyeleri Genel Kurul’a davet edildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve daha sonra 16 bakan sırayla yemin etti.

Duvar’a göre İçişleri Bakanlığına atanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yemin için kürsüye davet edilince CHP milletvekilleri salonu terk etti. CHP milletvekilleri salondan ayrılınca AK Parti ve MHP milletvekilleri Soylu’yu desteklemek için daha çok alkışladı. CHP milletvekilleri Soylu yemin ettikten sonra yeniden Genel Kurul salona döndü.

CHP VE HDP’DEN ALKIŞ YOK

Yemin eden bakanlar AK Parti ve MHP milletvekillerince alkışlanırken CHP ve HDP milletvekilleri hiçbir bakanı alkışlamadı.

Diğer Haberler