Habercilikte Yeni Çizgi

Cihaner: HDP’lilerin tutuklanmasında CHP’nin payı var

Gazete Çizgi- Hatay’ın Samandağ ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Evvel Temmuz Festivali tüm hızıyla ve yoğun katılımıyla devam ediyor. Festival gündüz panellerle gece ise konserlerle devam ediyor. 3 gündür devam eden festivalde bugün Eğitim Sen Samandağ Şubesi öncülüğünde barış balonları ve uçurtma şenliği Hz. Hızır Türbesi alanında düzenledi. Alanda bir araya gelen yurttaşlar çocuklarla barış adına balon ve uçurtma uçurdu.

Ardından Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, Doğal Cafe’de CHP eski Milletvekili İlhan Cihaner’in katılımıyla “Türkiye’de Siyasal Durum ve Sol” konulu panel düzenledi. Panele, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları ile Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ve sivil toplum örgütleri katıldı.

CİHANER’DEN ÖZELEŞTİRİ

İlhan Cihaner, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili CHP’li vekiller arasında bir oylamanın yapıldığını ve oylamada “hayır”ın çıkmasına rağmen CHP yönetiminin ve “evet” diyen vekillerin baskısıyla dokunulmazlıkların kaldırıldığını söyledi. Cihaner, HDP Eş Genel Başkanları’nın ve vekillerinin tutuklanmasında CHP’nin payının olduğunu belirterek, “Bu söylediklerim bir özeleştiridir” dedi. Cihaner, seçimin antidemokratik bir şekilde yapıldığını ancak seçimlerde hem CHP’nin hem de muhalefetin tepkisiz kaldığını söyledi.

Soru ve cevap bölümünde konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, sorunların çözümün sadece Meclis olmadığını, demokratik cepheyle alanlarda çözüleceğini belirtti. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

Diğer Haberler