Habercilikte Yeni Çizgi

İsviçre’den Hakkari’ye gelin geldi

Gazete Çizgi- Hakkarili Selçuk Durgun, (28) Antalya’da tanıştığı Chloé Diamant (20) ile memleketinde yaptıkları yöresel düğünle dünyaevine girdi.

DHA ‘ya gçöre Hakkari’de 2 gün 2 gece süren kır düğünü ile hayatlarını birleştiren çiftin düğünü yörenin örf ve âdetlerine uygun yapıldı.

Çalışmak için gittiği Antalya’da İsviçreli Chloe Diamant ile tanışan Hakkarili Selçuk Durgun, Hakkari’de yapılan görkemli bir kır düğünü ile evlendi.

Hakkarili 28 yaşındaki Selçuk Durgun, Antalya’da çalıştığı sırada İsviçre’den ailesi ile birlikte tatile gelen 20 yaşındaki Chloé Diamant ile tanıştı. Birbirlerine aşık olan çift, 2 yıllık birlikteliklerinin ardından evlenme kararı aldı. Damat Durgun, eşinin Hakkari kültürünü tanıması için düğünü de memleketinde yapmak istedi. Yeni Mahallede 2 gün 2 gece süren kır düğünü ile dünya evine giren çiftin düğünü, yörenin örf ve adetlerine uygun yapıldı.

Hakkari kültürünü tanıtmak için düğünü memleketinde yapmaya karar verdiğini anlatan damat Durgun, “Kültürümüzü tanısın diye düğünü Hakkari’de yapmaya karar verdim. Buradaki herşey kendisine çok ilginç geldi. Burada ki insanların çok samimi olduğunu ve çok mutlu olduğunu söyledi. Eşim şuanda İsviçre’de üniversite okuyor. Ondan dolayı Türkiye’de yaşayamıyoruz. Belli bir süre İsviçre’de yaşamayı düşünüyoruz. Eşim okulunu bitirdikten sonra eğer kabul ederse İstanbul’da yaşamayı düşünüyorum” dedi.

Gelin Chloé Diamant ise Hakkarili birisiyle evlendiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Hakkari kültürünü çok beğendiğini belirten Diamant, “Burada bulunmaktan çok mutluyum. Her şey bana çok ilginç geldi. Çok mutluyum. Burada herkes çok cana yakın. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. Çok sevinçliyim” diye konuştu.

Diğer Haberler