Habercilikte Yeni Çizgi

Aylardır hücredeki oğlundan haber alamıyor!

 Önce hücre cezası verilen, sonra telefon yasağı getirilen tutuklu İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, 6 aydır görmediği, yaklaşık 4 aydır duymadığı oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirterek duyarlılık çağrısında bulundu.
Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 18 Mart’tan bu yana hücrede tutulan İsmet Karak’ın babası Müslüm Karak, oğlunun sağlığından endişe duyduğunu söyleyerek, bir an önce koğuş arkadaşlarının yanına götürülmesini istedi.
ÖNCE HÜCRE SONRA TELEFON YASAĞI
PKK üyesi olduğu iddiası ile 2013 yılında gözaltına alınan ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan İsmet Karak’ın (36) 18 Mart’ta görüşüne gittiğini söyleyen baba Müslüm Karak, oğlunun hücre cezasına çarptırıldığını, bununla birlikte de son 4 aydır da telefon görüşmelerine yasak getirildiğini belirterek, oğlundan haber alamadığını söyledi.
İHD’YE SESLENDİ
Oğlunun ayakta sayıma direndiği için hücre cezası aldığını ifade eden Karak, en son Haziran’ın ilk haftasında oğlunun sesini duyduğunu belirterek, “İHD’ye sayısız başvurum oldu. Erzincan, Erzurum ve Urfa İHD’ye başvurdum” diyerek şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadığını söyledi.
Karak, İHD başta olmak üzere insan hakları alanında çalışma yürüten sivil toplum örgütlerine duyarlılık çağrısında bulundu. 8MA)
Diğer Haberler