Habercilikte Yeni Çizgi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ni Samsunlu Cengiz Ergül ile Yozgatlı Merve Erciyas yönetiyor

GAZETECİZGİ-Mardin Valiliği’nde daha önce Özel Kalem Müdürü olan Samsunlu Cengiz Ergül ile daha önce AKP’li bir belediyede çalışan Yozgatlı Merve Erciyas, kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde 3’er müdürlüğe getirildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde Vali Mustafa Yaman’ın kayyım olarak atandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden bugüne kadar yüzlerce taşeron ve kadrolu işçinin işlerine son verildi. İşten atılan kişilerin yerine ise, AKP üyeleri ve yakınları alındı.
VALİNİN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNE 3 GÖREV BİRDEN
Kayyım tarafından işe alınanlar arasında bulunan bazı kişilerin belediye bünyesindeki birden fazla birimde görevlendirmesi ise dikkat çekiyor. Bu kişilerin başında da, 2015 ile 2017 yılları arasında Mardin Valiliği’nde Özel Kalem Müdürlüğü görevini yürüten Cengiz Ergül ile daha önce AKP’li bir belediyede çalışan Merve Erciyas geliyor. Belediyenin resmi internet sitesinde de yer alan bilgilere göre, Samsunlu olan Cengiz Ergül şuan belediyede Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın yanı sıra, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Teknik Genel Sekreter Yardımcısı görevini yürütüyor.
İKİ BELEDİYENİN ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ
Daha önce AKP’li bir belediyede çalıştığı öğrenilen Yozgatlı Merve Erciyas ise, Özel Kalem Müdürlüğü’nün yanı sıra, belediyenin Basın ve Yayın Şube Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne bakıyor. Sosyal medya hesapları üzerinde kendisini “Erdoğan sevdalısı” olarak tanıtan Erciyas, yerel siteler tarafından yapılan bazı haberlerde de kayyım atanan Nusaybin Belediyesi’nin Özel Kalem Müdürü olarak gösteriliyor. Erciyas, aynı zamanda başında olduğu Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde bir süre önce kurulan ve Valiliğin “propaganda ekibi” olarak bilinen Mardin Masa Birimi’nin de sorumlusu.
ÖZGEÇMİŞLERİ KALDIRILDI
Söz konusu kişilerin, belediyeden aldıkları ücret hakkında herhangi bir bilgi elde edinilemedi. Bir süre önce belediye müdürlüklerinin başında olan kişilere ait özgeçmişlerin siteden kaldırılması ise dikkat çekti.
İŞE ALINANLAR AKP ÜYELERİ 
Daha önceden de, AKP Mardin Gençlik Kolları İl Sekreteri Esin Alatekin ve AKP Mardin Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İbrahim Homan belediyede işe alınmıştı. Yine Artuklu Üniversitesi öğrencilerinden, AKP adına çalışma yapan çok sayıda genç de belediyenin farklı birimlerinde işe alınmıştı. (MA)
Diğer Haberler