Habercilikte Yeni Çizgi

Kadını fuhuşla tehdit eden erkek serbest bırakıldı

Batman’da P.K. adlı erkek, B.R. adlı kadını fuhuşla tehdit etti. B.R., P.K. hakkında suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan P.K. ifadesi alındıktan sonra “delil yetersizliği” gerekçesiyle serbest bırakıldı.

Batman’da B.R.’nin (21), arkadaşı P.K. tarafından tehdit edildiği belirtildi. İddiaya göre; P.K. adlı erkek, B.R.’yi, kazandığı üniversiteye gidip kayıt yapmaması için daha önce çektiği fotoğrafları, ailesine ve yakınlarına internet üzerinden göndermekle tehdit etti. 4 Eylül tarihinde kendi telefonuna gönderilen fotoğrafları silen B.R., tehditlerden dolayı kayıt yaptırdığı üniversiteye gidemedi.
‘TEHDİT VE HAKARETLERİNE MARUZ KALDIM’
Yaşadıklarını Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlatan B.R., üniversiteyi kazandıktan sonra P.K.’nin “başka şehirde okuyamazsın” tehditlerine maruz kaldığını belirterek, “Okula gizlice kayıt yaptırdım. Okula gidiş tarihi yaklaşınca korkudan gidemedim. 4 Eylül tarihinde bana gönderdiği fotoğraf ile beni tehdit etmeye başladı. Her gün beni arayarak nerede olduğumu soruyordu. Evde olduğumu söylediğim halde çoğu zaman kapının önüne gelerek balkona veya cama çıkmamı istiyordu. 4 Eylül’den sonra korkudan her dediğini yapmak zorunda kaldım. Okula gitmek istediğimi söylediğim zaman ise küfür ve hakaretlere maruz kaldım. Yaşadıklarımı, korkudan kimseye anlatamaz duruma geldim” dedi.
‘FUHUŞ İLE TEHDİT EDİLDİM’
Okula gitmek istediği için mücadele ettiğini vurgulayan B.R., “Kendisiyle mücadelem sürekli devam etti. Başka çarem kalmadığı için önce son bir haftalık tüm görüşmeleri kayıt altına almaya başladım. Bir keresinde beni sık sık arayınca telefonlarına çıkmak istemediğimi söyleyince çıldırdı. Telefonda önce hakaret ve küfürler etti. Beni fuhuşla tehdit edince yaşadıklarımı kuzenlerime anlatmak zorunda kaldım” diye konuştu.
GÖZALTINA ALINDI, SERBEST BIRAKILDI
B.R., olayı kuzenlerine anlattıktan sonra savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Suç duyusunun ardından P.K. gözaltına alındı. Emniyete ifadesi alınan P.K., yaptıkları tehditleri kabul etti. Şantaj aracı olarak kullandığı fotoğrafı telefonundan sildiğini belirten P.K., savcılık tarafından “delil yetersizliği” gerekçesiyle serbest bırakıldı. P.K.’ye ait telefona incelenmek üzere el konuldu.
ŞİKAYETÇİ OLMAKTAN VAZGEÇİRİLDİ
Serbest bırakılan P.K.’nin, bu kez de annesinin telefonuyla B.R.’yi şikayetinden vazgeçmesi için tehdit ettiği iddia edildi. Tehditler üzerine B.R.’nin, konunun ailesine yansıtılacağı kaygısıyla şikayetinden vazgeçtiği belirtildi.(Mezopotamya ajansı)
Diğer Haberler